Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

Андріївські вечорниці

av713 грудня - День святого Андрія Первозванного - перше велике передноворічне свято. У народі його називають ще святом Калити.
Напередоднi, 11 грудня, у міському краєзнавчому музеї відбувся розважально-ігровий вечір «Андріївські вечорниці».
 
 
День Андрія святкується на честь апостола Андрія-одного з Христових апостолів, брата апостола Петра, покровителя України. Це свято - немов репетиція перед Новим Роком! З усіх свят воно є одним із найтаємничіших, найцікавіших, цього дня відбуваються гадання майбутнього. У ніч на Андрія незаміжні дівчата пізнають свою долю, а парубки, сердиті на батька своєї дівчини, бешкетують: там віз на хаті, там ворота на річці плавають, там плота розібрали, і кілка не знайдеш. Андріївські вечірниці розпочинаються із кусання калити. Калита - це великий солодкий, з медом і фруктами борошняний корж зверху оздоблений сухими вишнями чи родзинками, з діркою посередині. Запікається майже до сухаря - щоб важко було вгризти.
Учні 8-А класу ЗОШ №5 Донченко Аліна, Лаврова Ліза, Венцель Олена, Бондаренко Лєра, Лучніков В’ячеслав, Лукичев Артем, Радиш Станіслав, Акопов Артур організували яскраве свято, із задоволенням взяли участь в забавах. Тут були жарти, ігри, ворожіння, пісні та сценічні постанови. Однією з яскравих сцен було ворожіння дівчат на парубків за допомогою каблучок. Золота обручка - багатий та поважний,срібна - стрункий, добрий та талановитий, мідна-рудий, пустий але веселий, дерев’яна- бідний але вродливий. Дівчата ворожили, все було дуже реалістично та містично. Кожна з дівчат обрала собі «нареченого». Гостинною господинею на святі була Лимаренко Маргарита. Родзинкою свята стала калита та пиріжки, якими після закінчення свята пригостилися діти. Калиту кусали на долю гадали. Веселі пісні співали. Свято зустрічали.                    
Глядачами цього дійства були учні 8-а та 6-в класу. І гості, і виконавці вечорниць отримали заряд позитивних емоцій, гарного настрою та відчули наближення новорічних свят. Домашня атмосфера свята посилювалася завдяки інтер’єру музею – справжньої української хати.  
 
 

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.