Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

До дня українського кіно

01 110-го вересня в музеї для учнів школи-інтернат №1 був проведений тематичний урок, присвячений історії виникнення кіно та заснування Дня українського кіно, яке відзначається як національне професійне свято щорічно у другу суботу вересня.
12 січня 1996 року президент України  підписав Указ  «Про день українського кіно». Нове професійне свято в країні ввелось «на підтримку ініціативи працівників кінематографії України». Початком заснування кінематографу вважається відкриття братів Люм'єр, коли у 1895 році в Парижі ними був організований перший в світі закритий перегляд кіно, який з легкої руки братів ще довго називали сінематографом. Приблизно в той же час в Одесі головний механік Одеського університету Йосип Тимченко винайшов і сконструював прототип сучасного кінозйомочного апарату і апарату кінопрекціі. Ним було відзнято і показано дві короткометражні стрічки про вершників. Iсторія українського кінематографа почалася у вересні 1896 року в місті Харкові, де фотограф Альфред Федецький зняв кілька короткометражних документальних сюжетів, а в грудні в Харківському оперному театрі ним же був влаштований перший публічний кіносеанс.
Учні  поринули  у  історію кіномистецтва, пройшли шляхами розвитку українського кіно, з цікавістю слухали про перші кінокамери та проектори, про беззвучні кадри німого кіно та  давно забуту професією «тапер». Познайомились з життям і творчістю видатних наших земляків-акторів Л. Бикова, Н. Мордюкової  і  О. Хвилі.  Наприкінці заходу переглянули кадри кінофільмів з їх участю.
 
02 4
 

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.