Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Поиск

Вход на сайт

Комментарии

Лiтературнi читання "Співець рiдної землі"

DSCN8618В музеї 26 лютого, на передодні 115-ої річниці з дня народження українського письменника Павла Андрійовича Байдебури, пройшли присвяченi його творчостi читання.   
Спочатку присутнi учнi-гімназисти познайомились з біографією, особлива увага приділялась періоду його життя на Донбасi. Народився 1 березня 1901 року в селі Нерубайка, Херсонська губернія, У 1920-х роках переїхав на Донбас. Працював на шахті №2 «Краснодон». Публікував у донецьких газетах вірші та оповідання. Перші публікації Павла Андрiйовича були в журналі «Забой», «Гарт». У 1930 році закінчив факультет журналістики. Під час війни пішов на фронт добровольцем. Працював кореспондентом військовоїDSCN8623 газети «Прапор Батьківщини». В різні часи працював редактором шахтної газети «Вуглекоп», редактором видавництва «Література і мистецтво». Член спілки письменників. Автор багатьох збірок оповідань, новел, нарисів про життя донецьких шахтарів, книг для дітей. Нагороджений орденами Дружби народів, Знак Пошани тощо. 
Перед учнями стала постать людини активної, доброзичливої, талановитої.
Вчитель української мови і літератури гімназії Шистко Лариса Володимирівна зосередила увага на оповіданнях Байдебури П.А., на сторінках яких автор показує життя донецьких шахтарів, оспівує донецькі степи: «Шахта №10», «Вугільні дні», «Земля Донецька», «Рідні горизонти».
А потім  гімназисти побували на екскурсії в залі музея, де побачили на власні очі музейні експонати прадавнiх часiв рiдної землi - про подiбнi багато писав в своїх оповіданнях Павло Байдебура. Наприкінці учні отримали маленькі аркуши папіру у формі  різнокольорових сердець, на яких вони склали сенкан на слова «Павло Байдебура», і понесли ці сердечка додому.
 
DSCN8625
 
ukraine ukrainian bass opera singers ivan patorzhynskyi
 
nk87qpjd912
 
 

Приглашаем зарегистрироваться и оставить комментарии
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.