Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Меню

Поиск

Вход на сайт

Мебель боно купить хилтон прямые диваны мебель. . http://nehomesdeaf.org/.. . здесь . http://www.modernstudy.ru/ игра у детей

Комментарии

Знайомтесь! Один з засновників українського рокгурту "Тінь сонця", музикант, еколог Олексій Василюк

Олексій Василюк музикант еколог
 Краєзнавчий музей продовжує цикл публікацій «Друзі музею». Сьогодні у нас в гостях Олексій Василюк - український еколог, природоохоронець і громадський діяч, музикант. 
 У 1999 році Олексій разом з двоюрідним братом Сергієм Василюком заснували гурт «Тінь Сонця». Він є автором декількох пісень колективу: «По вранішній зорі», «Гукає дикий вітер», «Розорана цілина», «Палає степ», «В дикім полі» та «Гнилгород». 
  У 2000-2005 роках Олексій навчався на біологічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.   Закінчивши університет, влаштувався у відділ охорони та моніторингу тваринного світу Інституту зоології НАН України, де працює і зараз. Протягом 2008—2017 був заступником голови громадської організації Національний екологічний центр України.    У 2014-2019 роках працював екологом міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина». Також Олексій Василюк є засновником і, за сумісництвом, головою «Ukrainian Nature Conservation Group» Українська Природоохоронна Група.
 У 2018 році, разом з Олексієм Бурковським, він став співавтором сценарію документального фільму «Торські степи: життя, смерть… воскресіння?».
 За науковими обгрунтуваннями Олексія Василюка створено  близько 40 об'єктів природно-заповідного  фонду України, переважно в Київській та Луганській областях - Нагольний кряж, Міусинське узгір'я, Ковалівський яр, Стайківські обрії, Бориспільські острови, Зачарована Десна тощо. В тому числі він автор понад 350 різноманітних публікацій, 30 книжок і брошур, декількох наукових монографій і довідників.
  У 2019 році за допомогою Олексія у Костянтинівському міському краєзнавчому музеї створено книжкову виставку, на тему охорони природи та заповідних територій у Донецькій області.

Виступ Сергія Василюка у музеї


Источник: http://www.workwebsite.ru/joomla/plugins/allvideos.html

Пісні народжені війною

 14 березня 2014 року бійці самооборони Майдану прибули на полігон в Нові Петрівці, де був створений перший добровольчий батальйон для захисту суверенітету України.  
 Починаючи з 2017, щороку цього дня в Україні відзначається День українського добровольця. Метою є вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичному духу в суспільстві, посилення суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань.  
 До цього дня в міському краєзнавчому музеї пройшла низка заходів. 
ДД У неділю 14 березня члени ГО «Гайдамацький простір» разом з добровольцями і волонтерами  міст Костянтинівка, Добропілля, Слов'янск завітали до нашого музею. Для гостей була проведена екскурсія  в залі «АТО – ООС: Події в м. Костянтинівка 2014-…».  
 16 березня в музеї до Дня українського добровольця відбувся святковий захід «Пісні народжені війною». Гостями свята були добровольці з батальйону «Донбас», ДУК «ПС», батальйону «ОУН», 93 ОМБр «Холодний Яр», 54 ОМБр ім. Івана Мазепи, 24 ОМБр ім. Короля Данила, голова ГО «Українська природоохоронна група» Олексій Василюк з Анастасією. 
 З привітальним словом до всіх присутніх звернувся міський голова Олег Анатолійович Азаров. Сергій Василюк лідер гурту Тінь сонця у Костянтинівському музеї
 У музеї лунали пісні і вірші в виконанні учасників подій на Сході України, добровольців: Ігоря Резенко та Олександра Ткача, а також Михайла Міляна, письменника, члена спілки письменників Костянтинівки «Дзеркало».  
 Апогеєм став виступ Сергія Василюка лідера гурту «Тінь Сонця». Коли Сергій дізнався, що захід  присвячений Дню українського добровольця і головними слухачами будуть ветерани АТО, що пройшли цю війну, а також воїни, що продовжують захищати наш спокій, то знайшов час у своєму щільному гастрольному графіку і прийняв запрошення музею. 
 Драйв і харизма Сергія Василюка підкорила присутніх з першого акорду. Півтори години на одному подиху разом з ним співали усі присутні. Особливе враження від заходу і виступу співака отримали учні 10-го класу Костянтинівського ліцею, джури шкільного рою «Сокіл», активісти учнівського самоврядування.  
 Музей щиро дякує за допомогу співорганізаторам заходу - ГО «Костянтинівський Центр Учасників Бойових Дій і Волонтерів АТО».

Квіткова феєрія жінкам Костянтинівки!

   В перші дні весни, напередодні Міжнародного жіночого дня у міському краєзнавчому музеї відбулась презентація художньої виставки «Квіткова феєрія жінкам Костянтинівки». 
Виставка до 8 березня 2021 у Костянтинівському музеї Тема прекрасних квітів на картинах костянтинівських художників це вітання жіночій половині нашого міста зі святом, з настанням весни і пробудженням природи, це навіювання романтичних спогадів та мрій.
 Букети і квіткові натюрморти, представлені на виставці, дарують святковий настрій і чудові враження від творчості наших талановитих майстрів пензля. Прекрасну половину Костянтинівки сьогодні привітали Володимир Байбара, Олександр Катунін, Олег Приходченко, Ольга Сабадін та Анна Корнієнко. 
 Виставку вдало доповнили яскраві вітальні листівки зі святом «8 березня» з фондової колекції поштових листівок періоду середини-другої пол. ХХ ст., яка налічує близько двох тис. одиниць різної тематики.
 Присвячені жінкам були і авторські вірші костянтинівського поета Михайла Міляна, які лунали у виконанні автора. 
 Музей приєднується до привітань і запрошує всіх відвідати виставку, яка працюватиме до 31 березня.
 

"Музейний дворик: майстер-клас "Макаронне намисто"

  29 серпня у «Музейному дворику» діти дізналися, що макарони – це не лише смачна їжа, але й чудовий матеріал для створення МУЗЕЙ Костянтинівка майстер-клас у музейному дворику різноманітних прикрас власноруч. 
  Малеча захоплено майструвала різнокольорові макаронні намиста, браслети й брелоки. Макаронне рукоділля допомагає розвити дрібну моторику рук, а також відіграє важливу роль у розвитку творчих здібностей.
 Цікавим наш майстер-клас виявився не лише для дітей, але й для батьків і бабусь. Наприкінці заходу кожна дитина  забрала з собою виготовлену нею прикрасу.
   Чекаємо на Вас наступної суботи, 5 вересня, у парку культури та відпочинку на святкуванні дня міста Костянтинівки!

Музейний урок: Україна – територія Гідності і Свободи

день 21 листопада у міському краєзнавчому музеї для учнів школи №5 відбувся захід, присвячений святу, яке має назву «День гідності та свободи». Його відзначають в нашій країні з недавніх часів. Але щоб говорити про події Революції Гідності, треба було згадати героїчні сторінки історії України, що стали основою для запровадження відзначання цього пам’ятного дня: могутність Київської Русі, відвагу козаків, події Української революції 1917 -1921 рр., Помаранчеву революцію 2004 і Євромайдан 2013-2014 років. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у свідомості  українців. Це був надзвичайно важкий іспит для країни, коли її громадяни продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Євромайдан, Революція Гідності – усі ці терміни сьогодні стали невід’ємною складовою в історії побудови  української державності. Указом Президента України від 13 листопада 2014 року   щорічно 21 листопада відзначається День гідності та свободи. Розповідь про події осені 2013 року супроводжувалась показом відеофільмів і екскурсією до експозиції «АТО – ООС. Події в Костянтинівці 2014-…»  
 
 

Запрошуємо до музею

пересувна виставка в ліцей 7 листопада 2019 р. у Костянтинівському Ліцеї відкрилась пересувна міні-виставка «Запрошуємо до музею».
 Виставка складається з 14 плакатів, що відображають зали та цікаві експонати міського краєзнавчого музею. Презентувала виставку головний зберігач фондів Мікаілова Альона Валехівна. У формі віртуальної екскурсії по музею учням 3 – А класу розказали про найцікавіші експонати, історію їх створення і походження.
 Діти уважно і з зацікавленістю слухали розповідь екскурсовода, а також задавали питання про експонати, що найбільш сподобались.
 

День захисника України

Без названия14 жовтня ми відзначаємо відразу три свята: Свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника України. В цей урочистий день ми вшановуємо тих, хто причетний до високого звання захисника Вітчизни: від вкритих сивиною і увінчаних нагородами ветеранів до воїнів нашого сьогодення. Це свято увібрало в себе багаті та славні ратні традиції та уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її історії. День захисника – свято не тільки військових. Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни, діяльністю, сумлінною працею, волонтерського роботою забезпечують Україні захист. 
 Українська армія! Шлях її утворення та формування такий же непростий, як і становлення самостійної України. Українські січові стрільці, Галицька армія, армія Української Народної Республіки – так в свій час називалося українське військо, яке було призване боронити націю. Ми не зможемо не згадати жахливі сторінки в історії українського народу, як Друга світова війна і скільки українських захисників поклали голови за наше мирне майбутнє. Сучасні події в Україні. Напевно кожен з нас навіть у глибині душі не міг подумати, що буде жити в часи, коли всюди чути слово війна. Воно так непрохано увірвалося в наш словник, його чути з вуст кожного українця. 23 роки Україна не знала війни. Наш народ пишався тим, що у буремні 90-ті, нам вдалося зберегти мир. Але, на жаль, сумні сторінки історії повторюються, і мирне небо України накрила чорна хмара військового протистояння. Сьогодні кращі наші сини пліч-о-пліч боронять українську землю, відстоюючи її цілісність. Ми з гордістю говоримо про нашу армію, про тисячі справжніх чоловіків, які стали на захист кордонів України, а також про мільйони простих небайдужих українців-волонтерів. 
вітання бійців 90-го батальону з Днем захисника України від музейників Костянтинівка 2019 Напередодні свят співробітники Костянтинівського міського краєзнавчого музею завітали до бійців 90-го окремого аеромобільного батальйону імені Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова і привітали їх зі святом Покрови та Днем українського козацтва і Днем захисника України, розповіли сучасним нащадкам славетних козаків історію свята. Захід завершився хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника загиблим бійцям 90-го окремого аеромобільного батальйону. 
 
 

Осенний бал кукол

«Одни только дети знают, чего ищут, 
– промолвил Маленький принц. 
– Они отдают свою душу тряпичной кукле, 
и она становится им очень-очень дорога…»
 
игрушка папье-маше Под таким названием в городском музее в течение месяца работала авторская выставка игрушка вязание кукол, которая привлекла внимание посетителей, и не только детей, что вполне ожидаемо, но и взрослых. Ведь кукла  известна с глубокой древности, оставаясь вечно юной. На нее не влияет время, она по-прежнему находит  свой путь  к сердцам  людей любого возраста. Недаром главная идея  выставки  выражалась  словами «Чтобы вечно помнить детство». 
 Полки современных магазинов радуют взор совершенством разнообразной кукольной продукции. Такими куклами любуются, украшают интерьеры квартир, ими играют дети. Куклы выпускаются сериями: Барби, Кэн, Матрешка, Неваляшка, Винкс и многие другие. И все же на фоне победоносно шагающих серийных игрушек, в ХХ веке появляется новый жанр искусства, странный и загадочный – авторская художественная кукла, игрушка мечты.  
 Именно авторские куклы и были представлены  в нашем музее: они выполнены из разных материалов – пряжа, бумага, фоамиран, папье-маше и в разных техниках - текстильная, скульптурная, интерьерная, пальчиковая, вязание. Свои творения представили талантливые кукольники города: работники образования - Бабина Наталья Владимировна, Козубская Алла Николаевна, Ощепкова Ольга Ивановна, Шепель Ирина Яковлевна, которая к тому же была и одним из организаторов выставки, банковский служащий Нестеренко Елена Витальевна, бывший работник химического завода Ледовских Любовь Васильевна, профессиональная художница Корниенко Анна Сергеевна и ученица 10 класса школы №3 Голдобина Анна.   
 Являясь частью культуры всего человечества, кукла сохраняет в своём образе самобытность и характерные черты создающего её народа. Своих кукол авторы наполнили душевным теплом, любовью, фантазией и временем.
художница Корниенко Анна со своими учениками на віставке кукол в Константиновском музееАвторский состав кукольники в Константиновском музее на открытии выставки Осенний бал кукол
 
 
 

Костянтинівський музей в «Museum ArtLab»

банер музлаб На початку серпня у Святогірську для музейних працівників Донецької та Луганької областей Леся Миколаївна Клименко музлаб відбувся чотириденний культурно-просвітницький захід музейна лабораторія «Museum ArtLab» організований Управлінням культури і туризму Донецької облдержадміністрації. На відкритті заходу з вітальним словом і побажанням плідної праці до присутніх звернулась начальник  Управління культури і туризму Певна Аліна Валентинівна.
 Перші два дні були дуже насичені. Модераторами дискусій та лекцій на найважливіші для музейників теми, такі як проблеми обліку та збереження культурної спадщини у надзвичайних ситуаціях, особливості фондово-облікової роботи з військовими предметами, виступили спеціально запрошені професіонали: Леся Миколаївна Клименко – головний спеціаліст відділу з питань музейної справи Міністерства культури України; Ігор Володимирович Пошивайло – етнолог, кандидат історичних наук, генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – музею Революції Гідності; Ірина Василівна Єрмолаєва – завідуюча відділом фондово-облікової роботи Національного музею історії України у Другій світовій війні - Меморіальний комплекс.   
Реваз та Ната Інша освіта музлаб Тренери ГО «Інша освіта» Реваз Татеішвілі та Запішня Наталя провели навчання з основ проектного менеджменту та написання проектних заявок. Разом з музейними працівниками в ігровій формі визначали цілі проектів, формували дерева проблем та вчились їх розв’язувати. Дмитро Білько, вчений секретар Донецького обласного краєзнавчого музею, поділився власним досвідом роботи з розробки та реалізації грантового проекту  «Людина у просторі степу. Доба каменю. Доба бронзи» в рамках програми Українського культурного фонду у співпраці з Андрієм Качурою, власником компанії «AMUSEUM», яка  займається втіленням проекту у експозицію ДОКМ.
 3 серпня на набережній Сіверського Донця навпроти Святогірської Лаври відбулась найцікавіша комунікативно-виставкова частина заходу – створення візитівок музеїв. Намети розгорнули шістнадцять музеїв різного статусу та підпорядкування Донецької та Луганської областей в яких представили історію сіл, міст, районів та найцінніші експонати своїх закладів. Для дітей організували різноманітні майстер-класи.
Костянтинівський міський краєзнавчий музей своєю міні-експозицією розповів про створення іноземними підприємцями потужного скляного виробництва в краї та виникнення міста Костянтинівка. На фото були відображені експозиційні та виставкові зали музею, експонати зі скла. чарівна бусика музлаб  інтерактив музлабЛюбителям старовини був представлений макет ванної печі - «серця скляних та пляшкових заводів» для варки скломаси та інструменти для виготовлення пляшок ручним способом. Предмети кінця ХІХ початку ХХ ст. декоративні скляні шари прес-папьє, циліндри та чорнильниці, які, можливо, стояли на робочому столі у директора пляшкового заводу. Пляшки у вигляді ведмедів, виконані у 1987 році на замовлення ГДР до 750-річчя Берліну та інш. Численним відвідувачам співробітниками музею був запропонований цікавий інтер-актив «Відчуй себе склодувом», де кожен бажаючий зміг протестувати свої легені на силу та міць і попрацювати з головним інструментом для виготовлення пляшок – набірною трубкою і … видути собі повітряну кульку!
 Особливим попитом серед дітей користувався музейний інформаційний майстер-клас «Чарівна бусина», де діти під керівництвом музейного співробітника виготовляли собі зі скляних бус прикраси на зап’ястки і слухали цікаві легенди про виникнення першого скла.
 Захід виявився цікавим, інформативно насиченим, різноманітним і довів, що музеї не тільки зберігають предмети старовини, а й розвивають історію міста, Донеччини й України.
 

Музей на Дні Європи

музейний майстер-клас на Дні Європи 2018 У третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. Цього року центром святкування Дня Європи в Донецькій області було обрано місто Бахмут. Кожна з делегацій міст, районів, ОТГ представляла одну з європейських країн, розповідаючи про її національні традиції, культуру та побут. Костянтинівка презентувала Румунію.
 Однією з умов святкової програми було проведення майстер-класів. Співробітники Костянтинівського міського краєзнавчого музею провели майстер-клас з виготовлення національних символів румунських свят - мерцішорів. Виготовлення яскравих бутоньєрок у вигляді різноманітних кульок білого і червоного кольорів, а також намиста і браслетів, привернуло увагу і зацікавило багатьох учасників свята. Діти і дорослі охоче долучалися до процесу. 
 
 

Народні традиції у музеї

 16 травня Україна відзначає День вишиванки – свято, яке своїм корінням сягає в прадавні часи. вишивкаДля українців вишита сорочка – не просто прикрашений одяг, це особливе: святе, рідне, особисте. Вишивка є символом, що зберігає ідентичність і розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво предків, душа народу.
 В цей день в музеї відкрилась виставка української вишивки «Народні традиції». Першими відвідувачами виставки стали учні 5-го класу школи №8. Під час екскурсії школярі побачили українські рушники, сорочки, серветки прикрашені різнобарвними вишивками з рослинними і геометричними орнаментами, познайомились з техніками вишивки різних регіонів України, бо кожна область, інколи навіть село володіли своїми унікальними техніками вишивання. Екскурсія супроводжувалась українськими піснями про рушники, що даються на щастя й на долю.

Червоний мак – символ пам'яті

Маки у Костянтинівському музеї З 2015 року 8 травня в Україні відзначається День пам'яті і примирення на честь вшанування жертв Другої світової війни - найкривавішого збройного протистояння ХХ сторіччя. Символом цього дня було обрано червоний мак - міжнародний знак пам'яті жертв військових і цивільних збройних конфліктів.
 Напередодні в міському краєзнавчому музеї для вихованців гуртка малювання міського Палацу культури і дозвілля пройшов майстер-клас з виготовлення червоних маків. Діти уважно слухали історію виникнення символу, дивились відеофільм присвячений Дню Перемоги, разом з батьками з паперу виготовляли червоні маки. По закінченню заходу для дітей була проведена тематична екскурсія «Костянтинівці у Другій світовій війні».

До Дня українського добровольця

День українського добровольця у музеї 2019 В Україні 14 березня відзначають День українського добровольця.
  Цей день був встановлений Верховною Радою України у січні 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.
Добровольці – це ті, хто за своєю доброю волею стали солдатами і боронять рідну землю від ворога. Хтось в мирному житті був лікарем, хтось менеджером, кухарем, програмістом, а хтось був студентом. Загалом у воєнному конфлікті на сході нашої країни взяли участь майже 40 добровольчих батальйонів. Вони пройшли пекло найтяжчих бойових операцій: Широкине, Іловайськ, Мар’їнка, Донецький аеропорт. Іменами добровольців, що віддали на фронті свої життя, називають вулиці та проспекти українських міст. І від тепер 14 березня країна щороку віддає шану подвигу і ця дата стала Днем українського добровольця. Їх подвиг рятує країну і сьогодні.
 В міському краєзнавчому музеї 13 березня до Дня українського добровольця пройшов тематичний захід «Добровольці Божої чоти» для учнів 10 класу ЗШ №2. На заході були присутні представники ГО «Костянтинівський центр учасників бойових дій та волонтерів АТО» бійці Добровольчого Українського Копрпусу «ПС» Оношко Юрій, Йовенко Ігор, боєць добровольчого батальйону «Донбас» Поляков Андрій; представники Громадського формування «Гайдамацький Рух» начальник штабу Балан Андрій, Мироненко Володимир, поет Михайло Мілян; представник ЗМІ кореспондент сайту Костянтинівки Христина Оніпченко.
 Учням розповіли історичні факти добровольчого і волонтерського руху. Чому дата 14 березня стала Днем Добровольця. Присутній на заході боєць добровольчого батальйону «Донбас» Поляков Андрій поділився своїми згадками про участь в АТО, розповів важливі моменти бойових подій в Іловайську, показав архівні світлини батальйону «Донбас». Поет Мілян Михайло читав свої вірші присвячені добровольцям. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів – костянтинівців, відвідали експозицію «АТО. Події в місті Костянтинівка 2014-2018 рр.»

 

Шевченківські дні

 Без названияЩороку на початку березня українці відзначають Шевченківські дні. ЦШевченківські дні в музеї 2019ього року виповнюється 205 років з дня народження Великого Кобзаря. З нагоди в краєзнавчому музеї для учнів ЗШ №8 була проведена інформаційно-поетична година «Тарас Шевченко - дзвінка наша слава» з показом оригінального музейного предмету – книги «Повна збірка творів Т.Г. Шевченка», що була видана у 1914 році у Катеринославі до сторіччя з дня народження поета. На той час збірка була одним з найповніших видань де була представлена творчість Шевченка у повному обсязі. До книги увійшли вірші, поеми, повісті, драматичні уривки російською і українською мовами, автобіографічні Школа 8 у Костянтинівському музеї на шевченківські дні 2019матеріали, видання містить багато ілюстрацій.
 Наукові співробітники під час розповіді про життєвий і творчий шлях Тараса Григоровича, про важливі доленосні події в його житті разом із школярами здійснили віртуальну екскурсію до Шевченківського національного заповідника у Каневі, відвідали кімнату-музей Т.Г. Шевченка у Львові. Учні дізналися про останній шлях Шевченка Україною і чому саме Чернеча (Тарасова) гора стала місцем його поховання.
 В стінах музею вкотре звучали вірші Великого Кобзаря.
Константиновский городской краеведческий музей Copyright © 2014
Все права защищены. Копирование материалов с указанием автора и активной ссылкой на сайт
Перепечатка материалов сайта без указания авторства строго воспрещается.